Lai atbrīvotos no laputīm dārzā un dobēs tikai 5–7 minūtēs, izmantojiet pārbaudītu metodi no PSRS laikiem. To ir izmēģinājuši tūkstošiem pieredzējušu dārzkopju, un tā pilnībā pierādījusi savu efektivitāti cīņā ar kaitēkļiem.
Līdzeklis cīņai ar laputīm
Laikā, kad specializētie ķīmiskie preparāti bija maz izplatīti, padomju dārznieki prata efektīvi cīnīties ar kaitēkļiem, izmantojot pieejamus līdzekļus. Viena no laikā pārbaudītām metodēm ir ziepjūdens ar amonjaka piedevu. Šī pieeja ir ne tikai ekonomiska, bet arī nekaitīga augiem un videi.
Vispirms sagatavojiet 2 litrus silta ūdens un izšķīdiniet tajā 50 gramus parastā veļas ziepju. Jānodrošina, lai ziepes pilnībā izšķīstu, lai aktīvās vielas varētu iedarboties. Pēc tam šķīdumu atšķaida, pievienojot aukstu ūdeni, līdz kopējais tilpums sasniedz 10 litrus – tas palīdzēs izvairīties no iespējamā augu apdeguma.
Noslēdzošais posms ir divu ēdamkarotes spirta ar amonjaku pievienošana. Šī sastāvdaļa ne tikai pastiprina ziepjūdens iedarbību, bet arī veicina šķidruma ātru nožūšanu uz lapām, tādējādi novēršot sēnīšu attīstību.
Sagatavoto šķīdumu rūpīgi samaisiet un pārlejiet smidzinātājā. Apstrādi veic, augus, kurus skārušas laputis, bagātīgi apsmidzinot no visām pusēm. Šis līdzeklis ir drošs turpmākajai ražai, un pirmie uzlabojumi būs redzami jau nākamajā dienā. Ja nepieciešams, apstrādi var atkārtot, lai kaitēkļus pilnībā iznīcinātu.
Šī laikā pārbaudītā metode, kas izmantota jau daudzus gadus, joprojām ir viens no uzticamākajiem veidiem, kā pasargāt savu dārzu no nevēlamiem “viesiem”.
Profilakse pret laputīm
Ir svarīgi radīt apstākļus, kuros to attīstība būs maz ticama. Šeit ir daži ieteikumi, kā stiprināt augu veselību un nepieļaut laputu atgriešanos:
1. Nokritušo lapu un nezāļu savākšana palīdz novērst potenciālās patvēruma vietas laputīm un citiem kaitīgiem kukaiņiem. Regulāri pārbaudiet augus un noņemiet visas daļas, kas varētu būt ar kaitēkļiem vai bojātas.
Lasi vēl: “Tas nav joks”: Dārzkopis sniedza atbildi – ir nosaukti precīzi datumi maijā, kad var stādīt stādus
2. Laputis bieži uzbrūk augiem, kas ir novājināti – vai nu pārmērīgas mitruma dēļ, vai arī cieš no tā trūkuma. Uzturiet optimālu augsnes mitrumu, izvairoties no pārlaistīšanas, kas var izraisīt dažādas kaites.
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu…..
Tevi noteikti interesēs
- ”Swedbank” pārstāvji atklāj cik tad daudz naudas drīkst pārskaitīt radiem un paziņāmby Sandra Ločmele
- Dabas zīmju vērotājs Vilis Bukšs par laika periodu no 7. līdz 9.maijam: daudz kas top skaidrs par gaidāmo vasaruby Laura Blūma
- Kā vīrietis raksta īsziņas sievietei, kura viņam ļoti patīkby Rinalds Bergmanis